Evlenirsen düzelir sözü ne kadar doğrudur?

Bildir
Soru

Lütfen bu sorunun neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

Bildir
İptal etmek

Selamun Aleykum hocam,

Evlenmeyi düşündüğüm kişi nikahı kadın erkek karışık olsun istiyor ben ise sünnete uygun bir şekilde yapmak istiyorum. İleride sarık cübbeye girip sakal uzatmak istiyorum. Ben bunları dediğim zaman ise ben istemem diyor. Öyle uzun sakal midemi bulandırıyor dağınık durduğu için diyor. Evlenince kitaplar okuyup araştırmalar yapıp düşünceler değişebilir diyorum. Ama evlilikle ilgili “evlenince düzelir” diye bir söz var bu sözün sıkıntılı olduğu söylenir. Fetvanızın cevabını merakla bekliyorum.

Teşekkürler Allah kolaylık versin…

Yeni Üye

Cevap ( 1 )

 1. 2021-08-23T09:53:34+03:00

  Lütfen bu cevabın neden bildirilmesi gerektiğini düşündüğünüzü kısaca açıklayın.

  Bildir
  İptal etmek

  Aleyküm selam kardeşim;

  Evlilik bir imzadan veya kabul ettim sözünden ibaret değildir. Yeni bir aile kurmak ve yeni bir hayat tarzı oluşturmaktır. Evlilik, uzaktan bakıldığında anlaşılamayan, içeriden bakıldığında anlatılamayan bir durum olsa da evliliğin ne olduğunu bilmek, detaylarını keşfetmek, sırlarını çözmek; evlenecek olan çiftler için yol gösterici, evliler içinse cevapsız kalmış soruların aydınlatılması bakımından bir fırsattır.

  Sizin Sorunuza gelince Evlenirse düzelir lafı halk arasında çok kullanılan bir tabirdir. Kimi bu tabiri aldatmaca olarak kullanır, kimi de saf niyetiyle sorumluluk alıp düzelsin diye kullanır. Ne olarak kullanılırsa kullansın bu tabirin kullanılmaması gerekir. Zira bu söz aldatmaktan başka birşey değildir. Çünkü kimi insan evlenirken bozuluyor kimi de evlenirken ıslah oluyor. O yüzden bu tabir aldatmak başka birşey değildir…

  Selam ve sevgilerimizle!

  En iyi cevap

Bir cevap bırakın

Araştır

Buradan video türünü seçin.

Video kimliğini buraya koyun: https://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs Ex: "sdUUx5FdySs".

Güvenlik Görseli güncellemek için resme tıklayın.

Yanıtlayarak Hizmet Şartlarını kabul etmiş olursunuz.