Şimdi üye Ol

Oturum aç

Kayıp Şifre

Şifreni mi unuttun? Lütfen e-mail adresinizi giriniz. Bir bağlantı alacaksınız ve e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturacaksınız.

Oturum aç

Şimdi üye Ol

Aşağıdaki butona tıklayarak sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz, aklınıza takılan soruları sorabilir ve sohbet edebilirsiniz.

Selamünaleyküm Şafii mezhebinde bir kadın kadın cemaate nafile namaz tesbih namazı gibi namazları kıldıra bilir mi kıldıra biliyorsa iki tarafında nasıl niyet alması gerekir  

okumaya devam et

es-selamünaleyküm saygı değer hocalarım..  Benim sorum şu, bunlarda altın hesapları açılıyor. Yani hesaba para yatırıyorsun ama o para altın olarak birikiyor ve sonrasında altın olarakta alabiliyorsunuz. Bu altın hesap sistemi caiz midir?

okumaya devam et

Selamun aleykum ben şafii bir kardeşinizim size olan sorum şehvetim ile ilgili beni çok fazla meşgul ediyor aklıma müstehçen düşümceler geliyor elimle kendimi tatmin edip kurtulmak istoyorum bu doğrumudur yapmamda bir sakınca varmıdır şimdiden teşekkür ediyorum Allaha emanet olun .

okumaya devam et

Selamin aleykum hocam, ben hanefiyim ama vitir namazi görusunu imam safi nin görusunu dogru bulup kabul ettim yani 1 rekat dan 11 rekat a kadar sunnet namaz olarak kabul ediyorum , benim sorum: tek rekatlik vitir namazinda kunut nasil yapilir?

okumaya devam et

Kıymetli Kardeşim! - Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla, bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. Sabredenleri müjdele.  - Onlar; başlarına bir musibet gelince, "Biz şüphesiz (her şeyimizle) Allah'a aidiz ve şüphesiz O'na döneceğiz" derler.- İşte Rableri katından rahmet ...

okumaya devam et

selamun aleyküm hocam ben böyle açık saçık çıplak giyinen kadınları görünce dayanamayıp beddua ediyorum Allahın emrine uymadıkları için bu günahmıdır  

okumaya devam et